Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 6000 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4184 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3134 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4337 přečtení
Doprava v Bangkoku
Přidáno dne: | 3715 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Jaké jsou nejoblíbenější  vánoční destinace Čechů?]
14.12.2018
Jaké jsou nejoblíbenější vánoční destinace Čechů?

Mezi nejpopulárnější destinace, co se vánočního období a Čechů týče, jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Frankfurt, Vídeň a Amsterdam.

více
[Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť]
14.12.2018
Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť

Odhaduje se, že v období mezi 21. a 25. prosincem roku 2018 přiletí na letiště v Pekingu více než 1,7 milionu cestujících. Na druhé příčce bude Dubaj, kde bude o asi 100 000 cestujících méně a jako třetí nejvytíženější by měla být Atlanta s 1,5 miliony cestujícími.

více
[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více

Doprava v Amsterdamu

dsc03083.jpg

V rovinatém Amsterdamu je nejběžnějším dopravním prostředkem kolo, nejvýznamnější památky zvládnete obejít i pěšky. A pokud se Vám nechce chodit a kolo není Váš kamarád, tak můžete samozřejmě využít veřejnou dopravu - tramvaje a metro v centru a na okrajích města autobusy. Můžete se přepravovat i na lodích po kanálech.  Pohybovat se po centru autem se nedoporučuje, protože ve městě jsou stále dopravní zácpy a parkování je drahé.

V Amsterdamu i v celé zemi  platí jednotná  strippenkaart. Je to zónová jízdenka na tramvaje, metro a  oblastní autobusovou dopravu. Jízdenky jsou k dostání ve stáncích místní přepravy, na poštách, železničních a autobusových nádražích a v supermarketech. Jízdenky se označí buď vložením do speciálního strojku, nebo je orazítkuje řidič. Počet projetých zón musí odpovídat počtu označených proužků, zvýšenému o jeden. Při orientaci vám pomohou mapky na jednotkivých zastávkách i řiidič. Označení platí většinou 60 minut a jízdenka je bez dalšího značení přestupná. Jednotlivé jízdenky, které lze zakoupit u řidiče, jsou podstatně dražší.

Dalším řešením je i karta I Amsterdam Card. Díky této slevové kartě můžete cestovat zdarma veřejnou dopravou v rámci města  a získáte i další výhody. Můžete si zakoupit tyto karty: karta na 24 hodin stojí 40 €, karta na 48 hodin stojí 50 € a karta na 78 hodin stojí 60 €. Kartu můžete zakoupit např. v turistických informačních kancelářích a v hotelích.

 

V případě zájmu o slevovou kartu musíte kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

TRAMVAJE

V Amsterdamu jezdí 17 tramvajových linek. V noci tramvaje nejezdí, jsou nahrazovány nočními autobusy. V noci nezáleží na tom, kolik stanic ujedete, každý cestující platí jízdné  4€.

 

AUTOBUSY

Množství autobusových linek zabezpečují společnosti Gameentelijk Vervoerbedrijf, Connexxion a Arriva. Autobusy se používají na dopravu do předměstských čtvrtí. Autobusy jsou hlavním dopravním prostředkem v noci, tramvaje ani metro v noci nejezdí. Noční autobusy jezdí od půlnoci do sedmé hodiny ranní mezi Central Station a Rembrandtplein a Leidseplein. V nočních autobusech neplatí jízdenky, ale každý cestující zaplatí jednotné jízdné 4 € a nezáleží na ujeté vzdálenosti.

 

METRO

Metro v Amsterodamu se nazývá sneltrain a mimo centrum města je vedeno nad zemí po stejných kolejích a zastávkách jako tramvaje. Metro má čtyři linky a je nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě.

 

VLAK

V Amsterdamu se nachází osm nádraží. Po městě jezdí vlaky společnosti Nederlandse Spoorwegen. Na pěti  nádražích zastavují vlaky InterCity (Sloterdijk, Zuid, Amstel, Bijlmer ArenA a Amsterdam Centraal).

 

JÍZDA NA KOLE

V rovinatém Amsterdamu je kolo jedním z nejrychlejších dopravních prostředků. Jízda na kole je v Amsterdamu velmi oblíbeným způsobem dopravy. Pro jízdu na kole jsou vyhrazeny zvláštní stezky, s kolem se nesmí jezdit po chodníku a v pěších zónách. V noci musíte mít na kole světlo. Kola se velmi často kradou a proto ke kolu z půjčovny dostanete dva masivní zámky. Téměř na každém rohu ve městě je půjčovna kol, i stojany na kola jsou umístěné skoro všude a jsou zde i parkoviště pro kola. Jednotlivé půjčovny kol se liší cenami a také kvalitou nabízených kol. Téměř ke všem zajímavým místům v Amsterdamu se dostanete rychle a snadno právě na kole.
 
 

AUTO

Jízda autem po Amsterdamu se nedoporučuje, hlavně v centru. Jsou zde časté dopravní zácpy,  mnoho jednosměrek a cyklistů. I parkování je problematické, je málo parkovacích míst a jsou značně drahá.

 

TAXI

Taxíků je v Amsterdamu a hlavně centru velké množství. Jejich ceny jsou poměrně vysoké. Je obtížné sehnat taxi na ulici na klasické mávnutí, lepší je požádat obsluhu hotelu nebo restaurace o zavolání taxi nebo si taxi můžete sehnat sami prostřednictvím mobilu. Taxi službu provozuje mnoho společností a jejich ceny mohou být velmi rozdílné.

 

KANÁLOVÉ VÝLETNÍ LODĚ

Tzv. kanálový "autobus" jezdí každých 40 minut po třech hlavních trasách po Amsterdamu. Denní lístek Vás vyjde asi na  16 € a platí do 12,00 hodiny následujícího dne. Během plavby uvidíte hlavní turistické atrakce a dokonce dostanete  i historický výklad k jednotlivým památkám. Více informací najdete zde.

Jelikož je celé město protkáno kanály můžete si lodičku i pronajmout pro soukromou plavbu nebo využít z mnoha nabídek společností, které umožňují vyhlídkové plavby.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Amsterdamu:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent